Dokunuşlar-2020 Proje Sergisi

Açılış: 9 Aralık 2020 - 6 Ocak 2021

Merhaba,

Sizler gibi sanatına tutku ile bağlı, birikimli kişiliği ve güçlü sanatıyla bizimle aynı amacı hedefleyen sanatçılarla hareket etmenin bizi şanslı kıldığına inanıyoruz. Bu tür sergilerin, sanat adına atılan sağlam adımlar olduğuna inananlardansanız bu proje sergisine katılmanız bize güç verecektir.

Sanatın ve sanatçının gelişmesi ve toplumda sanat bilincinin artırılması için bugünün dinamiğini elde tutan sanatçılarla geniş kapsamlı bir sergi hedefliyoruz.

Bu sergide sanatında kendini ispatlamış usta sanatçılarla beraber henüz yolun başında, yetenekli ve başarılı genç sanatçıları da bir araya getirip, onları sanatseverlerle tanıştırmayı ve yeni kapılar açılmasına vesile olmayı umut ediyoruz.

Bu amaçla,“YENİ YIL HEDİYENİZ SANAT ESERİ OLSUN, YILLARCA SİZİ HATIRLATSIN ” sloganı ile yola çıktık ve her yıl Aralık ayında yenisini gerçekleştirerek aramıza katılan yeni sanatçı dostlarla içerik ve nitelik olarak bir adım öne geçtik. Bu yıl da bir önceki yıldan daha iyisini yapmak için çalışıyoruz.

Sizler gibi sanatına tutku ile bağlı, birikimli kişiliği ve güçlü sanatıyla bizimle aynı amacı hedefleyen sanatçılarla hareket etmenin bizi şanslı kıldığına inanıyoruz. Bu tür sergilerin, sanat adına atılan sağlam adımlar olduğuna inananlardansanız bu proje sergisine katılmanız bize güç verecektir.

Katılım koşulları:
1. Her sanatçı 6 Adet 25 x 25 cm ve 2 Adet 62.5 x 62,5 cm ölçülerindeki tuval üzerine yağlı boya veya akrilik çalışılacaktır.
Eserler arasından 5 tanesi sergilenecektir. (4 Adet 25x25 cm ve 1 Adet 62.5x 62,5 cm olmak üzere)
2. Kullanılacak şasenin kenar kalınlıkları 1.8 cm ile 2.2 cm arasında olmalıdır.
3. Yapılacak çerçeve gereği resimler tuval kenarlarına da devam edecek şekilde çalışılmalıdır.
4. Eserler, galerimize en geç 20 Kasım’da gönderilmiş olmalıdır.
NOT: Eserlerin gönderimi ve teslim alınması sanatçının sorumluluğundadır.(kargo vs.)
5. Sergi düzeni ve görsel bütünlüğünü sağlamak için tek tip çerçeve kullanılacaktır. Çerçevelerin tek elden çıkması için galerimiz bu işi sanatçılar adına üstlenerek çerçevelerin ücreti sanatçılara ait olmak üzere yaptıracaktır 4 Adet 25 x 25 ,1 Adet 62,5 x 62,5 toplam 5 Adet çerçeve bedeli olarak 450 tl peşin alınacaktır.
6. Sergide her boyuta göre tek fiyat uygulaması vardır. Eser ücretleri aşağıda belirtildiği gibidir:
a. 25 x 25 cm eserlerin satışı: 600 tl
b. 62,50 x 62,50 cm eserlerin satışı: 2.250 tl
Galeri satış bedelinden %35 komisyon alacaktır.
7. İnternet sitemize koyulması ve diğer sosyal medya araçlarında kullanmak için sanatçılarımız eserlerin yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını galerinin mail adresine göndermelidir.
8. Sergiye katılmak isteyen sanatçıların güncel ve kısa özgeçmişlerini, bir kaç satırla sanat anlayışlarını ve son döneme ait çalışmalarınızdan oluşan portföyü de ekleyerek galerinin mail (desengaleri@gmail.com) adresine göndermeleri gerekmektedir Fiziki imkânsızlıklar sebebiyle halka açık bir kokteyl verilemeyecektir.
NOT:Tuval temin etmekte sıkıntı yaşayacak arkadaşlar olursa ücreti sanatçıya ait olarak sergi koşullarına uygun tuval gönderebiliriz.

Suat SUBAŞI

Eserler ile ilgili detaylı bilgi almak ve satış durumunu öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.